اختلاف بین قطب و بزرگان فرقه صوفیه تشدید شد

cover.883.200x200

پس آن که یکی از اعضای فرقه دراویش در نامه ای نظرات شیخ مطرح فرقه را به نورعلی تابنده اطلاع داد، وی در اظهار نظری تامل برانگیز ضمن محدود کردن اختیارات این شیخ، گفت: اگر یک مقدار احترامی هم برای مشایخ قائل است فقط از باب رسوم است!

پایگاه خبری فرقه ، پس آن که یکی از اعضای فرقه دراویش در نامه ای نظرات شیخ مطرح فرقه را به نورعلی تابنده اطلاع داد، وی در اظهار نظری تامل برانگیز ضمن محدود کردن اختیارات این شیخ، گفت: اگر یک مقدار احترامی هم برای مشایخ قائل است فقط از باب رسوم است!

این قطب سیاسی در ادامه این نامه گفت: در تصوف و عرفان اجازه مشایخ ماذون از قطب فقط برای اخذ بیعت است مگر آنکه چیزی به آن اضافه شود و همانطور که در اعلامیه اخیر گفته‌ام مشایخ نمی‌تونند دستور عمل کلی بدهند، دستور عمل کلی را فقط قطب می‌تواند بدهد. مشایخ فقط برای یک محیط خاص و در زمان خاصی این اختیار و نمایندگی را دارند و بطور مطلق هم نیست که مشایخ در همه موارد بتوانند اظهار نظر بکنند. اگر یک مقدار احترامی هم که به مشایخ می‌کنیم از باب رسوم است!

تشدید اختلافات نورعلی تابنده با یکی از مشایخ مطرح این فرقه در حالی صورت گرفت که بزرگان و فقرای صوفیه منکر هرگونه اختلاف درون فرقه ای هستند.

گفتنی است نورعلی تابنده تا به حال چندین بار نسبت به بزرگان این فرقه واکنش شدید نشان داده است./فرقه نیوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.